Mírový Hopi oheň

 

 Posvátný Hopi oheň je obřad, který se koná každý měsíc na celém světě v den se stejným číslem jako je cislo mesice. Symbolizuje spojení Nebe a Země v jeden celek a je modlitbou za mir na Matce Zemi i v srdcich lidi.  Obřad pochází z tradice Hopi Kmene.

Hopi jsou původním indiánským kmenem, který dnes žije na severu Arizony. Hopi neboli „Hopituh Shi-nu-mu“, v překladu znamená "Mírumilovní lidé", anebo "Ti, kteří žijí v míru".Jsou jediným známým společenstvím lidí, které nemá ve své historii zkušenost války a proto se považují za nositele poselství mírumilovného života na Matce Zemi. Jejich původ sahá až k počátkům lidské historie. Jsou známí také svými jasnozřivými schopnostmi a přesnými proroctvími, týkajícími se přechodu lidstva do Pátého věku.

Hopi oheň je symbolem zrození nového. Jemný dým vynáší vzhůru naše modlitby a přání žít společně v harmonii a lásce.Očišťuje a obnovuje naši přirozenost a spojení s veškerým životem. Popel z tohoto ohně má léčivou moc a symbolizuje Esenci života. Každý měsíc se energie obřadu obnovuje v souladu  s potřebami těch, kdo přijdou.

S touto energií se můžete propojit v den konání i na dálku. Zapálit si svíčku a pronést svoje modlitby a poděkování. 

S láskou Tara Rose